Rolki damskie? Dowiedz się jakie wybrać!

Jazda na rolkach to jedna z tych niewinnych rozrywek, która zapewnia ludzkiemu ciału dawkę niezbędnej mu aktywności fizycznej. Łącząc w ten sposób zabawę i relaks z fizycznym wysiłkiem, można w zaskakująco szybkim czasie poprawić swoją kondycję i siłę mięśni, a także zgubić zbędne kilogramy, zarazem nabierając gracji ruchów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej pań zastanawia się jakie rolki damskie wybrać i zacząć czerpać z tych korzyści dla siebie.

Te obietnice brzmią szczególnie kusząco dla pań, które stale szukają skutecznych i możliwie przyjemnych sposobów na bycie w dobrej formie. Przejażdżka na rolkach to szczególnie atrakcyjna forma rekreacji dla tych, którzy muszą uważać na to, by ćwiczenia nie obciążały stawów: to świetna propozycja dla osób mających między innymi problemy z kolanami. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://www.rolki.net.pl/bola-mnie-stawy-czy-to-wina-rolek/.

Jak wybierać rolki damskie?

Panie, zazwyczaj przykładające większą wagę do estetycznej strony swojego wizerunku, mogą czuć pokusę, by wybór rolek potraktować podobnie do szukania nowej pary butów. Podobieństwa między tymi dwiema sytuacjami są jednak niewielkie: oczywiście rolki damskie po przymierzeniu powinny okazać się wygodne i zapewniać stopom możliwą wygodę, ale dzięki usztywnieniom stawu skokowego także bezpieczeństwo. Ogromną rolę odgrywa też jakość materiałów, z jakich buty i płozy zostały wykonane.

Jednocześnie jednak rolki damskie, podobnie jak i męskie, odznaczają się pewnymi specyficznymi cechami, które trzeba przeanalizować przed dokonaniem konkretnego wyboru i zakupu. Większość tych cech koncentruje się w obrębie kółek, które mogą być:

  • małe – liczyć od 47 do 70 mm średnicy i zapewniać wolną, stabilną, ale i zwrotną jazdę

  • duże – liczyć od 84 do 110 mm średnicy i pozwalać osiągać dużą szybkość, trudniejszą do opanowania

  • miękkie – liczyć od 74 do 82 jednostek skali twardości, pozwalać na wolną i zamortyzowaną jazdę, szybciej się zużywać

  • twarde – liczyć od 84 do 110 jednostek skali, dawać możliwość rozwijania większej prędkości, ale przy odczuwaniu większej ilości drgań

Rolki damskie - na co jeszce zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór konkretnego modelu rolek powinien być oczywiście podyktowany przede wszystkim tym, jakie umiejętności posiada ich przyszła właścicielka. Preferowany model jasno mówi ponadto, czego dana pani oczekuje od swojego sprzętu sportowego. Jednak niezależnie od tych szczegółowych wytycznych, dobre i bezpieczne rolki powinny być wyposażone w kółka wykonane z materiału dobrej jakości, najlepiej poliuretanu: wytrzymałego na ścieranie się i mechaniczne uszkodzenia oraz zapewniającego dobrą przyczepność do podłoża. Takie kółka znajdziesz u nas: https://www.rolki.net.pl/rolki-kolka/

Komentarze