Ochraniacze na rolki, łyżworolki

Ochraniacze oferowane przez Asport zapewnią każdemu bezpieczeństwo w trakcie jazdy jak i w trakcie nauki jazdy na rolkach. W ofercie wiele rodzajów i modeli ochraniacze. Najpopularniejsze zestawy ochraniaczy i kaski ale Asport oferuje również ochaniacze na nadgarstki, kolana, łokcie, ręce, pupe oraz pancerze dla najbardziej zawansowanych. W ofercie ochraniacze wielu firm np. Roces, Rollerblade, K2, Tempsih, Skip, Spokey, HiliBilly oraz wiele innych.

Ochraniacze na rolki, łyżworolki

Bezpieczeństwo to aspekt, który jest najważniejszy w każdej sytuacji – także podczas uprawiania każdego rodzaju sportu. Miłośnicy skatingu, zwłaszcza tego letniego, muszą przestrzegać wielu zasad bezpieczeństwa, by praktykowana przez nich rekreacja rzeczywiście służyła polepszaniu stanu zdrowia i samopoczucia.

Już rozpoczynając naukę jazdy na rolkach, trzeba liczyć się z tym, że droga do sukcesu wiedzie przez krótsze lub dłuższe pasmo upadków – ale i na doświadczonego skatera zawsze czyha ryzyko, że podczas wykonywania konkretnego manewru coś pójdzie nie tak. Właśnie dlatego para rolek to jeszcze zbyt mało, by na dobre zaprzyjaźnić się z letnim skatingiem, by móc myśleć o rozpoczęciu treningów. Ochraniacze na rolki są niezbędne!

Filtry

Cena:
od do
Producent:
Kolor:
Rozmiar:
Wysyłka:
Oferty specjalne:

Ilość produktów: 8

Ochraniacze na kolana

Wysyłka: Do 24 godzin
22,00 zł

Chroń głowę i stawy – wybierz ochraniacze

Nauka jazdy to w przypadku skatingu określenie dosyć nieprecyzyjne: a to dlatego, że początkujący rolkarz uczy się jednocześnie kilku sztuk naraz. Nie tylko poruszania się na rolkach do przodu, ale też tego, jak zmieniać tor jazdy i jak się zatrzymywać. Do listy tych pożądanych umiejętności należy doliczyć także naukę upadania. Wywrotki są nieuniknione – nie tylko podczas pierwszych treningów jazdy w ogóle, ale również w trakcie ćwiczenia nowych manewrów, związanych na przykład z jazdą wyczynową lub pokonywaniem przeszkód w skateparku. Każdy upadek, choćby wykonany tak, by ograniczyć ryzyko groźnych następstw, może stać się przyczyną kontuzji: dlatego ochraniacze na rolki są bardzo ważne, żeby przed rozpoczęciem jazdy zabezpieczyć:

  • najbardziej wrażliwe elementy układu ruchu
  • najważniejsze partie ciała.

Ta kategoria to miejsce, w którym można skompletować niezbędne elementy wyprawki każdego rolkarza.

Jakie ochranicze na rolki możemy Ci zaproponować?

Znajdują się tu akcesoria, które dopełnią sportowej stylizacji skatera, ale przede wszystkim zadbają o bezpieczeństwo poszczególnych stawów. Marki Nils czy Spokey poprzez swoje propozycje przypominają, że ochrona należy się:

  • nadgarstkom
  • łokciom
  • kolanom

Wszystkie te części ciała mogą przyjmować na siebie cały impet uderzenia – co więcej, są to szczególnie delikatne konstrukcje ludzkiego ciała, podatne na bolesne kontuzje. Ochraniacze dla rolkarzy są konstruowane w taki sposób, by cały staw został otoczony ochronną kopułą, wykonaną z wytrzymałego materiału. Ochraniacze konstruowane są jednak w taki sposób, by nie ograniczać ruchów: bezpośrednio do ciała przylegają materiały przyjemne w dotyku i elastyczne, a założeniu tych pomocy służą odpowiednio zamocowane rzepy.

W przypadku ochraniaczy na rolki najważniejsza jest ich funkcjonalność i jakość wykonania – ale producenci prezentowanych tu akcesoriów nie zapominają także o ich walorach estetycznych. W konsekwencji, wybierając zestaw ochraniaczy, można z powodzeniem wybrać nie tylko dobre jakościowo akcesoria, ale i takie, które wizualnie stworzą udaną całość z samymi rolkami albo będą najbardziej odpowiadać upodobaniom kolorystycznym rolkarza. W tej kategorii można znaleźć całe zestawy ochraniaczy (po dwie pary na każdy rodzaj stawów) dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dla dziewczynek i chłopców, dla pań i panów.


 

Powiązane poradniki