Rolki rekreacyjne fitness - korzyści, korzyści i jeszcze raz korzyści!

Dla swobody ruchu i niekończących się korzyści.

Modele przeznaczone dla początkujących oraz średnio zaawansowanych oferują maksymalny komfort, aktywne hamulce, a nawet lekkie i sztywne aluminiowe szyny to wszystko po to, aby zapewnić najwyższą kontrolę i panowanie nad rolkami.

W poszukiwaniu smukłej sylwetki i zdrowego ciała nie trzeba szukać dalej, aniżeli rolki. Wystarczy sięgnąć po te przeznaczone do jazdy rekreacyjnej – rolki fitness to idealny wybór dla wszystkich osób, które stawiają w rollerskatingu pierwsze kroki, jak również dla tych którym jazda rekreacyjna i kondycyjna zdecydowanie wystarczy.

Dlatego właśnie rolki fitness i rekreacyjne rolki damskie i męskie cieszą się niezmiennie popularnością. Mało tego – zdaje się, iż wśród letnich sportów zajmując coraz wyższą i coraz mocniejszą pozycję. Dlaczego tak się dzieje?

Filtry

Cena:
od do
Producent:
Wysyłka:
Oferty specjalne:

Ilość produktów: 1
Wysyłka: Do 24 godzin
245,00 zł

Jazda na rolkach fitness – kilka kółek, a tyle korzyści!

Tutaj nie ma co owijać w bawełnę, lepiej nawijać o 'rolkowych' korzyściach. Jest ich tak dużo, iż nie sposób wymienić wszystkich, Postaramy się jednak w tym miejscu uściślić te najbardziej istotne.

Jazda na rolkach:

 • sprzyja utracie zbędnych kilogramów,

 • poprawia kondycję,

 • jest źródłem dobrego samopoczucia,

 • pomaga rzeźbić mięśnie nóg,

 • pomaga wysmuklić talię,

 • daje lepsze rezultaty niż inne ćwiczenia cardio,

 • nie obciąża stawów,

 • dotlenia organizm,

 • poprawia przemianę materii.

Nic więc dziwnego, że wciąż i wciąż zwiększa się liczba osób, które chcą zacząć jeździć – bo jakże mogłoby być inaczej, skoro za tak wiele zalet wcale nie trzeba dużo zapłacić? Tym bardziej, iż inwestując w dobrej jakości rolki damskie i męskie zwykle będzie to jednorazowy wydatek. Dla ułatwienia przygotowaliśmy spory wybór rolek rekreacyjnych i rolek fitness, wysokiej klasy, ale na każdą kieszeń.

Bogate spektrum oferowanych tutaj rolek fitness to:

 • propozycje dla osób początkujących i dla osób zaawansowanych

 • markowe modele - Powerslide, Rollerblade, Tempish, K2 i inne

 • szeroki wybór opcji niezawodnych i odpornych na uszkodzenia

 • sposób na wygodną i komfortową jazdę

Warto zaznaczyć iż faktycznie to, czy kupuje się rolki markowe czy nie – ma znaczenie. Wystarczy chociażby przytoczyć taki argument, że producenci naprawdę rolek starają się, by ich produkty były jak najlepsze. Rollerblade raz po raz jest pomysłodawcą nowoczesnych i innowacyjnych technologii, które oczywiście wykorzystuje w swoich modelach dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu dla użytkownika. Podobnie Tempish, w którego rolkach damskich płoza jest wykonana z odpornego na uszkodzenia stopu aluminium. To tylko przykłady – najlepiej zapoznać się z różnymi modelami osobiście i wybrać wśród nich te, które najbardziej odpowiadają na stawiane im indywidualne wymagania. Z tym nie będzie żadnego problemu, natomiast problem może pojawić się w odniesieniu do tego, które ostatecznie rolki rekreacyjne wybrać, gdyż jest całe mnóstwo naprawdę dobrych i świetnie wyglądających modeli.

Rolki rekreacyjne fitness - jest w czym wybierać?

Rekreacja to mądry sposób spędzania wolnego czasu. Decydując się na aktywny wypoczynek, dostarcza się swojemu ciału potrzebnej dawki ruchu – potrzebnej tym bardziej, że wykonywanie codziennych obowiązków każe nam albo nadmiernie obciążać układ ruchu albo utrzymywać go w stagnacji. Złudny komfort towarzyszy współczesnemu człowiekowi niemal na każdym kroku: siedzenie to pozycja, w której wielu ludzi pracuje, odpoczywa, a nawet się przemieszcza. Nie pozostaje to jednak bez wpływu na ludzki układ ruchu: ciało wcześniej czy później zacznie się buntować, domagając się chwili uwagi. Na szczęście pożyteczna rekreacja może być czasem świetną zabawą.

Włóż rolki męskie albo damskie i bądź fit!

Fitness to określenie, które często kojarzy się z wyczerpującymi ćwiczeniami, jakie wykonuje się na siłowni lub w ramach zorganizowanych sekcji gimnastycznych. O tym, że dbanie o własne zdrowie może być przyjemne, a nawet zapraszać do podejmowania nietuzinkowych, sportowych wyzwań, przekonuje każda para rolek. Znajdując regularnie czas na godzinną przejażdżkę, można wyświadczyć swojemu organizmowi wiele przysług: dotlenić go, wzmocnić serce, poprawić kondycję, uelastycznić kręgosłup oraz rozwinąć siłę poszczególnych mięśni.

Jazda na rolkach jest jak wieloaspektowy trening fitness – dlatego nie bez powodu właśnie takim określeniem opisuje się rolki przeznaczone dla początkujących rolkarzy albo tych, którzy oczekują od tej formy rekreacji właśnie tego, że będzie atrakcyjną alternatywą dla innych ćwiczeń fizycznych.

Rolki damskie i męskie - a Ty czego szukasz?

Ta kategoria gromadzi modele, dzięki którym przygodę z rolkami można przede wszystkim rozpocząć. Coś dla siebie znajdą tu i panie, i panowie – producenci przygotowują propozycje zróżnicowane choćby pod względem estetycznym, ale oczywiście poszczególne pary różnią się także szczegółowo opisaną przez parametry funkcjonalnością.

Rolki damskie można niekiedy rozpoznać po delikatniejszych zestawieniach kolorystycznych, ale ta reguła nie obywa się bez wyjątków. Podobnie ma się sprawa funkcjonalności: panie mogą zdecydować się na rolki o niedużych kółkach, odpowiednie do nauki i pierwszych przejażdżek, ale na przykład marka Tempish zaprasza kobiety także do odkrywania uroków jazdy szybkiej. Tymczasem rolki męskie z reguły prezentują stonowaną kolorystykę, a pod katem funkcjonalnym są równie zróżnicowane, co propozycje dla pań. Marki takie jak Rollerblade mają dla panów modele z wytrzymałych tworzyw, nadające się do bardziej intensywnego treningu fitness.

Producenci roztaczają przed klientami wybór tak szeroki, by każdemu potencjalnemu rolkarzowi ułatwić postawienie pierwszych kroków w świecie skatingu. Niezależnie od upodobań estetycznych i upodobań rekreacyjnych, nabywcy mają realną szansę znalezienia takiej pary rolek, która pomoże zadbać o zdrowie, a jednocześnie poprawić samopoczucie. Podczas nauki jazdy i systematycznie podejmowanej rekreacji można skutecznie oderwać myśli od codziennych zmartwień, zdobywać kolejne osiągnięcia, a niekiedy nawet odnaleźć sportową pasję. To wszystko może się zacząć właśnie od przeglądania kategorii rolek do jazdy rekreacyjnej.


 

Powiązane poradniki