Kółka do rolek, łyżworolek

Asport oferuje szeroki wybór kółek do rolek i łyżworolek. Kółka do rolek regulowanych, rekreacyjnych, fitness, agresywnych, kółka szybkościowe, do rolek street i urban. W ofercie kółka renomowanych firm np. K2, Rollerblade, Roces, Hyper, Tempish i innych. Kółka dostępne w wielu rozmiarach i twardościach (A). Oferte kółek uzupełniają kółka do deskorolek i streetserfingu.

Kółka do rolek - oferta atrakcyjna na okrągło!

Bez nich rolki byłyby jedynie sportowymi butami, w dodatku dosyć specyficznymi – to kółka sprawiają, że mknięcie na rolkach staje się możliwe. Wybór właśnie tych części to kluczowa decyzja, z jaką musi się zmierzyć każdy rolkarz: czy to początkujący, czy szukający kolejnych skatingowych wrażeń. A przeglądając propozycje, wysuwane przez producentów sprzętu sportowego, można dość szybko dojść do wniosku, że kółka do rolek kółkom nierówne – i często to sformułowanie można rozumieć dosłownie. Biorąc pod uwagę same kółka rekreacyjne, to znaczy takie przeznaczone do podstawowego stylu jazdy i najprostszej formy skatingowej rozrywki, różnią się między sobą między innymi rozmiarem.

Filtry

Cena:
od do
Producent:
Przeznaczenie:
Wysyłka:
Oferty specjalne:

Ilość produktów: 9

Wybierając kółka, wybiera się rodzaj jazdy

To, jakie kółka są umieszczone w rolkowych płozach, bezpośrednio decyduje o tym, jakiego rodzaju rekreacji dozna skater. Rozmiar kółek to jeden z najważniejszych parametrów – na podstawie średnicy, kółka do rolek dzieli się na małe i duże. Te liczące do 70 mm to kółka małe: idealne dla początkujących rolkarzy, ponieważ nie osiągają zbyt dużych prędkości. Są także:

  • bardziej zwrotne i
  • znacznie bardziej stabilne

To też czyni z nich dobrą pomoc dla każdego nowego adepta letniego skatingu. Na 71 mm średnicy zaczyna się asortyment średnich kółek – te również nadają się do jazdy rekreacyjnej, ale zdecydowanie szybszej i bardziej wyczynowej. Z kolei kółka do rolek liczące od 85 do 100 mm średnicy to już modele, dzięki którym można zasmakować jazdy szybkiej, idealnej do organizowania wyścigów.

Zwróciwszy uwagę na wielkość, trzeba jeszcze uwzględnić stopień twardości kółek, od którego także wiele zależy. Kółka miękkie oferują większy komfort jazdy, ponieważ pochłaniają drgania, jednak szybciej się zużywają – im kółka są twardsze, tym bardziej są odporne na eksploatację. Te miękkie są oznaczone liczbą z przedziału 74A-82A, twarde – 83A-100A. Inny parametr kółek, jaki warto wziąć pod uwagę, to typ łożysk, opisywany w skali ABEC.

Jakie kółka do rolek znajdziesz w naszej ofercie?

Asortyment zgromadzony w tej kategorii obejmuje kółka, które reprezentują każdą z tych trzech wspomnianych kategorii. Mogą tu więc zaglądać rolkarze znajdujący się na rozmaitych stopniach wtajemniczenia w ten rodzaj jazdy. Znajdą tu zaś kółka do jazdy rekreacyjnej, liczące przynajmniej 64 mm średnicy. Wśród małych, średnich i dużych kółek, można dowolnie wybierać, decydując się na modele przygotowane przez marki Nils, Meteor czy Spokey. Ostatnia z wymienionych firm zaprasza również do jazdy szybkościowej.

Tymczasem firma Tempish ma dla rolkarzy nietuzinkową propozycję: kółka, które podnoszą bezpieczeństwo jazdy, a przy okazji dodają sportowemu sprzętowi nietuzinkowych walorów estetycznych. Chodzi o model Flashing, czyli kółka do rolek, które świecą podczas jazdy – to przede wszystkim coś dla tych skaterów, którzy preferują przejażdżki po zmroku – szybko poruszający się rolkarz może czasem poruszać się niepostrzeżenie po ciemnej miejskiej przestrzeni, ale świecące kółka szybko dadzą znać innym uczestnikom ruchu drogowego o jego obecności. Ta sama marka proponuje również kółka do wrotek – i takie części też można znaleźć w tej kategorii.

Powiązane poradniki