Wybieramy ochraniacze do jazdy na rolkach!

Uważasz, że ochraniacze do jazdy na rolkach to przeżytek? Mylisz się! Posłuchaj rady doświadczonych rolkomaniaków i zadbaj o odpowiednio dobrane do jazdy ochraniacze. To wręcz rolkowe 'must-have' bez którego nie powinno się zakładać rolek na nogi. W naszym poradniku dowiesz się dokładnie dlaczego tak jest.

Dlaczego ochraniacze? Zacznijmy od najważniejszych informacji:

  • Każdy fan rolek powinien nosić ochraniacze, ale jeśli chodzi o dzieci jest to wręcz obowiązkowe.

  • Jeśli chcesz zaoszczędzić – nie kupuj ochraniaczy osobno, ale od razu w zestawie.

  • Uważasz, że ochraniacze obniżają komfort jazdy? Mimo wszystko nie rezygnuj choć z tych zakładanych na nadgarstki.

  • Ochraniacze to nie wszystko – ważny jest również kask.

  • Ochraniacze powinni nosić wszyscy rolkarze – bez względu na preferowany styl jazdy bądź poziom doświadczenia.

Do jazdy na rolkach wyróżniamy ochraniacze na:

  1. nadgarstki

  2. kolana

  3. łokcie

Uwaga! Zastosowana tutaj kolejność jest celowa – bierze ona pod uwagę to, która z chronionych części ciała jest najbardziej narażona na urazy podczas jazdy na rolkach. Zatem nadgarstki najbardziej, następnie kolana i na końcu – łokcie.

 

OCHRANIACZE NA NADGARSTKIhttp://www.asport.pl/p/34721,223/ochraniacze-na-nadgarstki-pro-activa-rollerblade/

Nadgarstki są więc najbardziej narażoną na urazy części ciała z racji tego, że niezmiennie to właśnie za pomocą rok automatycznie próbujemy amortyzować upadek. Czasem kończy się jedynie na niewielkich otarciach, ale nierzadko mają miejsce poważniejsze obrażenia jak np. uraz nadgarstka. Stąd konieczność zakładania ochraniaczy odpowiadających za usztywnienie nadgarstka, jak również zapewnienie ochrony dla skóry dłoni.

Polecamy ochraniacze o prostej, skutecznej konstrukcji wypełnione oddychającą i miękką wyściółką.

OCHRANIACZE NA KOLANA

Zdecydowanie rzadziej upada się na kolana, ale jeśli już tak się stanie może dojść do poważnych urazów. Jeśli sądzisz, że jazda w tychhttp://www.asport.pl/p/11683,225/ochraniacze-dzieciece-na-kolana-i-lokcie-simplysafe-spokey/ ochraniaczach jest czymś beznadziejnym – znów jesteś w błędzie, one bowiem wcale nie będą usztywniać Twoich kolon, ale będą je jedynie (albo aż) chronić i amortyzować.

Musisz je jednak odpowiednio zamocować i dopasować, bo tylko wtedy w istocie będą mogły pełnić swoją funkcję w odpowiedni sposób, a Ty nie będziesz odczuwać dyskomfortu.

OCHRANIACZE NA ŁOKCIE

Te mają szczególne znaczenie w odniesieniu do początkujących rolkarzy, gdyż to ta grupa najczęściej jest urażona na urazy z łokciami w roli głównej.

Mocuje się je w ten sam sposób co ochraniacze na kolana, bowiem są tak samo skonstruowane, ale kształt i rozmiar są jak można się domyślić nieco inne. Polecamy ochraniacze z plastikowymi wzmocnieniami i zapięciami na rzep.

Ochraniacze na rolki - jak dobrać właściwy rozmiar?

Jeśli do tej pory bezskutecznie wstukiwałeś do pola wyszukiwania ochraniacze na rolki jaki rozmiar i jeszcze nie udało Ci się znaleźć jednoznacznej konkretnej odpowiedzi – jesteś w dobrym miejscu!

Przygotuj miarkę krawiecką i z jej pomocą sprawdź obwód:

  • łokcia

  • kolana (na wysokości rzepki)

  • dłoni (na wysokości knykci – bez kciuka, dłoń powinna być rozwarta)

Nie masz pod ręką miarki, a już chcesz kupić ochraniacze – kawałek sznurka albo kabla też będzie okej. Jeśli robisz zakupy w sieci – po znalezieniu interesującego Cię ochraniacza po prostu porównaj uzyskane pomiary z tymi podanymi w opisie produktu i gotowe!

Komentarze