Hamulce do rolek

Wymienne hamulce do rolek jakie znajdziesz w naszej ofercie są solidne i trwałe. Posiadamy modele znanych i popularnych producentów rolek. Te akcesoria zawsze warto kupić i trzymać w zapasie. Dostępne produkty umożliwiają zakup hamulców w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnym i białym.

Hamulce do rolek

Oswajając się ze swoją pierwszą parą rolek, każdy rolkarz skupia się na tym, żeby opanować podstawy jazdy na rolkach. Jednak podczas pierwszych lekcji, prawdopodobnie intensywniej niż kółka są eksploatowane hamulce. Dlatego, rozpoczynając przygodę z letnim skatingiem warto już na samym początku dowiedzieć się więcej o tych elementach składowych butów do jazdy. Trzeba brać pod uwagę, że hamulce do rolek mogą się z czasem zużywać – i że niekiedy pojawi się taka potrzeba, by je wymienić.

Filtry

Cena:
od do
Wysyłka:
Oferty specjalne:

Chwilowy brak produktów

Chwilowy brak produktów dla kategorii Hamulce do rolek.
ZAPRASZAMY WKRÓTCE
  • Użyj innej opcji przeglądania
  • Zobacz wszystkie produkty w kategorii Hamulce do rolek bez użycia filtrów


Hamulec – służy pomocą na każdym kroku

Ideałem, do którego dążą adepci skatingu, jest poruszanie się na rolkach z płynnością:

  • zgrabne omijanie przeszkód
  • nadawanie przejażdżce pożądanego tempa
  • swobodne zmienianie kierunku jazdy.

Rozwijając swoje skatingowe umiejętności, rolkarz stopniowo uczy się wykonywania manewrów, dzięki którym będzie mógł zwolnić, skręcić czy całkowicie się zatrzymać. To jednak kwestia wielu lekcji, zapału i wytrwałości – a już ci rolkarze, którzy mają na nogach rolki po raz pierwszy, muszą mieć do dyspozycji sposób na to, by zatrzymać się w odpowiednim momencie. Nim opanuje się bardziej złożone techniki hamowania, trenuje się korzystanie z pomocy, którą dołączają do niemal każdej pary rolek sportowi producenci.

Hamulec do rolek ma formę klocka, wykonanego ze sztucznego tworzywa – często jest to materiał PVC. W tym typie sportowego sprzętu hamulec znajduje się najczęściej z tyłu, tuż za szeregiem kółek. Wystarczy więc wyćwiczyć odruch odchylaniu stopy do tyłu, tak by unieść palce ku górze, a piętę skierować ku podłożu – by nauczyć się korzystać z hamulca. Taki pozornie nieznaczący ruch staje się wówczas najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na to, by rolkarz się zatrzymał. Jak jednak nietrudno sobie wyobrazić, mechaniczny kontakt hamulca z podłożem sprawia, że każdy hamulec z czasem się zużywa. Właśnie dlatego te części są sprzedawane jako samodzielne elementy – bo od czasu do czasu zużyty hamulec do rolek trzeba wymienić na nowy.

Z jakimi hamulcami do rolek masz u nas do czynienia?

W tej kategorii można znaleźć hamulce do rolek przeznaczone do współpracy z wieloma różnorodnymi modelami rolek. W praktyce wygląda to tak, że poszczególne pomoce są inaczej wyprofilowane, są przystosowane do zamontowania w nieco inny sposób, niż pozostałe. Podejmując zakupy w tym dziale, wypada się najpierw upewnić, jakiego modelu rolek się używa – i na tej podstawie wybrać właściwy typ hamulca. Przeglądając tutejsze zasoby, można wybrać między innymi odpowiednie hamulce do rolek marki Spokey.

Nie każdy model rolek jest wyposażony w hamulec – buty do jazdy szybkiej czy wyczynowej są pozbawiane tego udogodnienia, ponieważ podczas wykonywania skomplikowanych manewrów hamulec mógłby przeszkadzać, doświadczeni rolkarze uczą się radzić sobie bez niego. Ta kategoria jest dedykowana osobom, które poprzestają na jeździe rekreacyjnej i lubią świadomość, że pomocny hamulec wybawi ich z nieprzewidzianych kłopotów. Jeśli rzeczywiście preferuje się taki, najprostszy sposób zatrzymywania się, trzeba liczyć się z tym, że hamulec będzie zużywał się dość szybko – i warto na bieżąco uzupełniać prywatny zapas tej części.