Rolki – idealny prezent na Komunię

O zaletach płynących z jazdy na rolkach mówi się zazwyczaj w kontekście odchudzania, szukania przyjemnych i skutecznych sposobów na utrzymanie ciała w formie. Ale już rzut oka na ulice zalane wiosenny lub letnim słońcem przekonuje, że rolki są kochane także przez dzieci – którym przecież nie w głowie liczenie kalorii i kilogramów, ani też racjonalne argumenty na temat zdrowia układu ruchu.

Wszystkie te informacje mogą mieć natomiast na uwadze rodzice i opiekunowie dzieci: zwłaszcza, gdy zastanawiają się, w jaki sposób sprawić pociechom przyjemność, a zarazem zachęcić je do zdrowego hobby.

Wiosenne początki - na rolki!

Znawcy przekonują, że naukę jazdy na rolkach można podjąć w każdym wieku – a wiele zależy od własnej motywacji rolkarza. Nie ulega jednak wątpliwości, że najsprawniej będą się w ten sposób poruszać ci, którzy ćwiczą jazdę od młodego wieku. Aktywni rodzice, którzy sami kochają rolki, mogą przyzwyczajać do nich już dzieci w wieku przedszkolnym: oczywiście cały czas trzymając pociechy, nie pozwalając im zbyt szybko na samodzielne przejażdżki.

Ale już dziecko w wieku wczesnoszkolnym może zacząć myśleć o tym, by jeździć samodzielne, dlatego ośmiolatkowi można sprawić parę rolek, która zaprosi go do przeżywania własnych przygód na rolkach. Co więc da malcowi regularna przejażdżka, poza dobrą zabawą?

 

Oto kilka najistotniejszych korzyści:

  • poprawa koordynacji ruchowej i zmysłu równowagi

  • uelastycznienie kręgosłupa

  • wzmocnienie mięśni nóg, tułowia, a nawet ramion

  • zwiększenie wydolności płuc i serca

  • dostarczenie tlenu do wszystkich komórek ciała

  • skuteczne zrelaksowanie, dzięki wydzielaniu się hormonów szczęścia.

Jazda na rolkach to taki rodzaj aktywności, który zadowoli i same dzieci, i ich rodziców. Daje okazję do szalonej zabawy, a jednocześnie pozwala spożytkować ogromną dziecięcą energię w taki sposób, by możliwe było zadbanie o zdrowie całego ciała. Choć ciała dzieci z reguły nie mierzą się jeszcze z poważnymi problemami zdrowotnymi, także one potrzebują mądrej dawki ruchu, która będzie odpowiedzią na czas spędzany codziennie w szkolnych ławkach lub rozrywki podejmowane w pozycji siedzącej, na przykład przed ekranem komputera. Co więcej dzisiejsze tempo życia sprawia, że także dzieci potrzebują dobrego relaksu psychicznego.

Zajrzyj tutaj jeśli chcesz wiedzieć jak wybrać pierwsze rolki.

Komentarze