Rolki dla dziewczynki i chłopczyka

Aktywne spędzanie czasu to recepta, którą wypada przepisać absolutnie każdemu. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdy rozmaite udogodnienia starają się wyręczać ludzi na każdym kroku i zachęcają do tego, by maksymalnie oszczędzać siły – brak odpowiedniej dawki mądrego ruchu to zmora współczesności. Fakt, że człowiek nie wykorzystuje możliwości swojego ciała w pełni, że zmusza do bezczynności cały układ ruchu, przystosowany przecież do aktywności, odbija się dość szybko na ogólnym zdrowiu fizycznym. Szczególnie ważne jest zaś to, by do podejmowania rekreacji zachęcać i przyzwyczajać dzieci, ponieważ aktywna zabawa wpłynie nie tylko na ich samopoczucie, ale też pomoże młodym ludziom prawidłowo się rozwijać.

Ruch to zdrowie – i dobra zabawa, a rolki dla dzieci - dobry pomysł!

Gimnastyka to określenie, które kojarzy się niezbyt miło – ze żmudnym powtarzaniem określonych ćwiczeń, z kolejnym obowiązkiem, na który trzeba znaleźć miejsce w grafiku codziennych zajęć. Na szczęście są takie rodzaje rekreacji, które obiecują wiele pozytywnych wrażeń – takim sportem jest właśnie jazda na rolkach. Dla najmłodszych ma przede wszystkim znamiona zabawy: kuszącą perspektywą jest już podjęcie wyzwania, by poruszać się w butach do jazdy, a przed rolkarzami pojawia się perspektywa wielu godzi:

  • wyścigów
  • slalomów
  • innych konkurencji.

Mali skaterzy mogą nie zdawać sobie z tego sprawy, ale podczas gdy oddają się beztroskiej zabawie, wyświadczają przysługę swojemu zdrowiu. Jeżdżąc na rolkach, angażuje się większość mięśni ciała – chociaż najintensywniej pracują nogi, na których spoczywa kluczowe zadanie, by utrzymać równowagę i wykonać konkretne manewry, trzeba uruchomić także mięśnie rąk i tułowia. Już niewinna, swobodna przejażdżka, pozwala doskonale dotlenić całe ciało – a zmuszone do wzmożonej pracy serce staje się coraz silniejsze. Zabawa na rolkach to także świetny sposób na to, by dbać o kręgosłup – po dniu spędzonym w szkolnej ławce, wręcz domaga się jakiejś aktywności, by zachować pełną elastyczność. Więcej na temat korzyści płynących z jazdy na rolkach przeczytasz tutaj: https://www.rolki.net.pl/artykul/jazda-na-rolkach-dobroczynna-zabawa/.

Jakie rolki dla dziewczynki i rolki dla chłopca wybrać?

Pomysł, by zapoznać dziecko z jazdą na rolkach jest więc jak najbardziej trafiony. A chęci rodziców wspierają producenci sprzętu sportowego, którzy przygotowują całe linie produktów, stworzone właśnie z myślą o dzieciach. Oglądając asortyment sklepu ze sprzętem sportowym, można bardzo szybko zauważyć rolki dla dziewczynek i chłopców – a uwagę zwracają nie tylko mniejsze rozmiary, ale też:

  • żywe kolory
  • oryginalne zdobnictwo.

Para rolek to przepustka do świata zdrowej zabawy – ale od zrealizowania takiego zakupu mogą czasem wstrzymywać względy finansowe. Chodzi o to, że dziecięce stopy szybko rosną – rodzice wiedzą, że czasem nawet w trakcie jednego sezonu konieczne jest kupowanie pociechom większych butów. Kupowanie rolek na jeden sezon rzeczywiście nie jawi się jako zachęcający pomysł – ale i na to jest rada. Mali rolkarze mogą dostać rolki regulowane, czyli takie, które zmienią rozmiar buta – i tym samym dostosują się do rosnącego dziecka. Pomogą też zadbać o to, by ten rozwój był harmonijny, a zabawy – beztroskie.

Komentarze