Wakacje na rolkach – gdzie pojechać, aby poszaleć?

Myśląc o wakacjach, planujemy podróże które mają nam zapewnić najprzyjemniejszy odpoczynek. Jednak ilu ludzi, tyle definicji tego sformułowania – jedni szukają pięknych okoliczności przyrody, w których wyjątkowo miło będzie upływać leniuchowanie, inni inni podróżują głównie po to, by poznawać odległe kultury, na przykład zwiedzając zabytki. Jeszcze inną grupę stanowią ci, którzy usiłują łączyć wyjazdy z okazją do uprawiania konkretnych sportów, czyli ulubionej formy spędzania wolnego czasu.

źródło: powerslide

Dla pasjonatów jazdy na rolkach to zaś całkowicie naturalne, by wybierać kierunek podróży zgodnie z tym, jak przedstawia się rozmieszczenie skateparków na mapie Polski, Europy, a nawet świata.

Skateparki, czyli co szaleni rolkarze lubią najbardziej

W jeździe na rolkach można szukać różnego rodzaju wrażeń – dla jednych wystarczającą, pożądaną rozrywką jest niespieszna, rekreacyjna przejażdżka. Tacy spokojni rolkarze w czasie letniego wypoczynku będą rozglądali się więc przede wszystkim za parkami o szerokich i długich alejkach, za podmiejskimi przestrzeniami, w których można poczuć szum wiatru we włosach. Ale niektórzy uwielbiają swoje rolki za to, że dają im okazję do przemieszczania się w nietuzinkowy sposób. Ci, którzy w jeździe na rolkach widzą przede wszystkim sportowe wyzwanie, z zapałem będą odkrywać kolejne skateparki, czyli miejsca, które zapraszają do podejmowania kolejnych ambitnych wyzwań.

Jak się okazuje, można zwiedzać Europę właśnie według tego klucza – odwiedzając atrakcje wybudowane z myślą o rolkarzach. A oto kilka miejsc, które warto polecić wszystkim szalonym rolkarzom, którzy planują wypoczynek gdzieś w Europie:

Le Bowl de Marseille

Skatepark we francuskiej Marsylii. To największy tego typu obiekt we Francji, który gościł już międzynarodowe rozgrywki skaterów. Ale warto odwiedzić go również z uwagi na jego położenie – tuż obok rozciąga się piękna plaża. Warto więc zabrać nie tylko rolki, ale też stroje kąpielowe, by czasem odpocząć po sportowych zmaganiach na plażowym piasku.

źródło:https://2.bp.blogspot.com/-

Stoke Plaza

Skatepark w angielskim mieście Stoke-on-Trent. Równowartość kosztu jego budowy wynosiła pół miliona dolarów; a co ciekawe, na tutejszej trasie przejazdu znajdują się miedzy innymi elementy charakterystyczne dla ulicznej infrastruktury. To niewątpliwie miejsce, w którym można bezpiecznie sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności w zakresie wykonywania różnorodnych trików, na wszystkich etapach zaawansowania.

 

źródło:https://www.skatein.com/

Parc Central De Nou Barris

Skatepark w hiszpańskiej Barcelonie. To jeden z wielu tutejszych skateparków, ale prawdopodobnie właśnie ten zapewnia najwięcej wrażeń – można tu na wiele różnorodnych sposobów wystawić na próbę własny zmysł równowagi.

Źródło: https://www.metropoliabierta.com

Skatehalle Berlin

Skatepark w stolicy Niemiec to według wszelkiego prawdopodobieństwa najlepsza tego typu atrakcja w całym kraju. Skatepark znajduje się w hali, więc nie może być mowy o jednoczesnym podziwianiu widoków, ale obecne w nim atrakcje skutecznie przyćmiewają ewentualne rozczarowanie tym, że przebywa się w zamkniętym pomieszczeniu.

Źródło: yelp.com

Southbank Skate Park

W stolicy Wielkiej Brytanii na rolkarzy czeka atrakcja, która zapewnia rolkarzom świetną zabawę już od 40 lat. To mekka dla miłośników jazdy z całej Europy, ostatnimi czasy intensywnie wspierana przez profesjonalnych skaterów.

źródło:https://www.telegraph.co.uk

Skateparki pojawiają się coraz liczniej także na mapie Polski – więc ci, którzy z różnych względów nie planują dalekich letnich podróży, także w granicach naszego kraju znajdą wiele okazji do aktywnego, ulubionego odpoczynku. Naszą bazę skateparków znajdziesz tutaj: https://www.rolki.net.pl/skateparki/ a jeśli jesteś dopiero przed wyborem swoich pierwszych rolek, które chcesz wypróbować w te wakacje? Dowiedz się tutaj: jaki rozmiar wybrać.

 

Komentarze