Wywiad z Hockey Princess Poland, czyli Agnieszką - pasjonatką hokeja.

Hockey Princess Poland, czyli Agnieszka - to urocza osoba, pasjonatka hokeja i przyjaciółka naszego portalu. Zgodziła się na krótką rozmowę, która mamy nadzieję - zainspiruje wielu z Was nie tylko do zaglądania na jej bloga, ale przede wszystkim do spróbowania swoich sił (w przerwie od rolek ;) w sporcie, jakim jest hokej. Zapraszamy do lektury!

Agnieszko, opisz proszę w w kilku zdaniach jak to wszystko się zaczęło?

 

Wszystko zaczęło się jakieś dziewięć lat temu, i to dzięki mojemu bratu, który zaczął trenować hokej na lodzie. Myślę, że gdyby nie on i jego wtedy nowa pasja, ja nie zaczęłabym się interesować hokejem.

 

I tak to się jakoś potoczyło (oczywiście w telegraficznym skrócie): co weekend zaprowadzanie brata na treningi, obserwacja treningów, ślizgawki, wyjazdy na różne turnieje, poznawanie środowiska hokejowego, kibicowanie i mocne trzymacie kciuków za brata podczas różnych meczów i turniejów (do dnia dzisiejszego :). Następnie pomoc przy organizacji różnych turniejów hokejowych, prowadzenie strony hokejowego klubu UKS Wikingowie Elbląg, gdzieś tam po drodze nauka wielu początkujących hokeistów jazdy na łyżwach, zrobienie kursu instruktora w zakresie nauczania jazdy na łyżwach oraz prowadzenia dziecięcych drużyn mini hokeja, podpatrywanie na toruńskim lodowisku, jak powinno się odpowiednio trenować dzieci, które swoją przygodę hokejową dopiero zaczynają, praca w jednym z hokejowych portali internetowych, jeżdżenie na różne mecze hokejowe czy mistrzostwa i kibicowanie swoim ulubionym zawodnikom. Aż w końcu ponad rok temu zrodził się w mojej głowie pomysł o założeniu własnego bloga o tematyce kobiecego hokeja.

 

Na swoim blogu podkreślasz, że hokej to nie tylko domena mężczyzn, ale też sport dla dziewczyn. Czy spotkałaś się z jakimiś negatywnymi opiniami na ten temat?

 

Od zawsze ludzie krytykowali i wiadomo, że będą krytykować, ale wiem, że ważne jest to, żeby się tym nie przejmować i robić to, co się kocha.

 

Zawsze myślę, że po prostu ludzie krytykują tylko dlatego, bo zazdroszczą, że ktoś ma jakąś pasje, zajęcie, zainteresowanie czy hobby i po prostu się spełnia. Negatywne opinie są, ale przeważnie wygłaszają je ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia na temat hokeja na lodzie lub po prostu się nie znają. Myślę, że nie warto przywoływać jakie nie raz padają określenia, ale warto uświadomić, iż to, że dziewczyna gra w hokeja czy się nim interesuje, chodzi na mecze i ma sporą wiedzę hokejową nie oznacza, że jest dziwna, bo ma męskie zainteresowanie. Może po prostu to wszystko czyni z dziewczyny niezwykłą kobietę o nietypowych zainteresowaniach i właśnie to trzeba docenić, bliżej ją poznać niż osądzać i oceniać.

 

Co Twoim zdaniem jest najlepsze w hokeju?

 

Uwielbiam hokej za to, że jest nieprzewidywalny, że tak naprawdę nigdy do końca nie wiadomo co się może wydarzyć podczas meczu, a także za to, że zagrania i akcje meczowe są jedyne w swoim rodzaju tzn. są niepowtarzalne.

 

Hokej uwielbiam za adrenalinę, za piękne akcje bramkowe, a nawet za to, że nie raz można popatrzeć na małe przepychanki na lodzie, albo rzucenie hokeisty na bandę.

 

A co dla dziewczyny-hokeistki może być największą trudnością w uprawianiu tego sportu?

 

Hmmm ... Myślę, że to też jest każdej hokeistki indywidualna sprawa. Zależy od podejścia do hokeja, zdolności, umiejętności czy nawet od rozwoju i ukształtowania ciała.

 

Czy oprócz tej masz jakąś inną pasję?

 

Zainteresowań mam sporo, ale nie na wszystko zawsze wystarczy czasu, ale nie ukrywam, że hokej jest chyba najważniejszą pasją w moim życiu. Poza hokejem jest jeszcze jazda na rolkach czy wrotkach, matematyka i wiele, wiele innych rzeczy.

 

Co Twoim zdaniem można zrobić, by hokej stał się w Polsce jeszcze bardziej popularny?

 

Wiadomo, że pewnie nigdy nie stanie się tak, że hokej w Polsce będzie tak popularny jak na przykład w Kanadzie, ale trzeba pamiętać, że wiara czyni cuda :)

 

Aby hokej stał się jeszcze bardziej popularny w Polsce trzeba go cały czas systematycznie promować, reklamować i pokazywać jakie plusy oraz pozytywy ma ta dyscyplina sportu.

 

Myślę, że z roku na rok jest lepiej, ale do świetności jeszcze sporo brakuje. Może plakaty reklamowe na mieście czy reklamy w telewizji dotyczące hokeja by się przydały, bo niestety tego w Polsce za wiele nie ma. Na pewno większa ilość meczy hokejowych na kanałach sportowych w telewizji.

 

Jak udaje Ci się znaleźć czas na wszystkie obowiązki, pasję i odpoczynek?

 

Ojjj z tym to tak naprawdę nie raz jest bardzo ciężko, ale myślę, że bardzo dobra organizacja planu dnia i prowadzenie kalendarza na pewno w bardzo dużym stopniu pomaga.

 

Nie mam czasu na marnowanie chociaż jednej chwilki danego dnia, bo ciągle coś jest do zrobienia. Nie raz zdarza się chwila zwątpienia i załamania, bo dopada zmęczenie nie powiem, że nie, ale wystarczy, że pójdę na rolki, łyżwy, wrotki, spacer albo obejrzę jakiś mecz hokejowy i wszystko wraca do normy :)

 

Jaką radę dałabyś początkującym hokeistkom?

 

Na jednej radzie na pewno by się nie skończyło :)

 

Najważniejsze na pewno jest to, aby dziewczyny się nie poddawały i nie zniechęcały do tego co robią. Jak coś nie wychodzi na treningach trzeba po prostu zacisnąć zęby i dalej próbować, aż za którymś razem wszystko wyjdzie perfekcyjne. Dziewczyny muszą pamiętać, że w hokeju pojęcie słabej płci nie występuje!

 

Początkujące hokeistki tak naprawdę muszą pokochać to, co zaczynają robić i poświęcić jakąś część swojego życia na hokej oraz pamiętać złotą myśl „Kochaj to, co robisz i rób to, co kochasz...”

 

Musimy o to zapytać: co z rolkami :)?

 

Niestety przyszła jesień co oznacza wiatry, deszcze i coraz krótsze dni, co oznacza, że musiałam odłożyć rolki na półkę do szafy.

 

Mogę stwierdzić, że dokonałam zamiany rolek na łyżwy i w sezonie jesienno-zimowym będę chodzić na ślizgawki na lodowisko, a rolki i wrotki wyciągnę z szafy na wiosnę i znów wyruszę na kilkunastokilometrowe wycieczki.

 

Jakie masz plany na najbliższą „hokejową” przyszłość?

 

Ciężko stwierdzić tak naprawdę. Nie zastanawiałam się nad tym. Zobaczymy co los przyniesie :)

 

I na koniec: parę słów o Twoim blogu? Kto i dlaczego znajdzie tam coś dla siebie?

 

Zawsze powtarzam, że blog Hockey Princess Poland został założony z myślą o hokeistkach z Polski, które swoją walecznością nie ustępują pola mężczyznom, a także o kobietach, które pasjonują się hokejem.

Myślę, że każdy fan kobiecego hokeja znajdzie na moim blogu coś dla siebie, ponieważ nie trzymam się ściśle jednego tematu tylko cały czas próbuję wymyślać coś nowego.

Na blogu można znaleźć artykuły dotyczące reprezentacji kobiet czy kobiecych drużyn hokejowych, sporo wywiadów z hokeistkami i z pasjonatkami hokeja, hokejowe konkursy, wiele ciekawych zdjęć i newsów czy rad, a także wpisy dotyczące tego, co hokeistki robią po meczach i treningach.

Zapraszamy zatem na bloga Agnieszki: https://hockeyprincesspoland.wordpress.com/

 

Komentarze