Do pracy na rolkach? Poznaj 10 powodów dlaczego warto!

Robi się coraz cieplej – dlaczego zatem nie rozważyć bardziej ekologicznego sposobu dojazdu do pracy, skoro jest tyle opcji do wyboru?

Na przykład… na rolkach [co za zaskoczenie;)]?

Jazda na rolkach to nie tylko bardziej ekologiczny i ekonomiczny sposób na dojazd do pracy, ale też aktywność która niesie ze sobą wiele innych fantastycznych korzyści.

Spójrzmy na ten wątek w kontekście właśnie alternatywnego transportu do pracy.

 

 

1. Jedziesz do pracy i spalasz tkankę tłuszczową!

Co za tym idzie – nie musisz potem próbować wykrzesać sił po 8 h w pracy na dodatkowe treningi, skoro niejako załatwiasz sprawę już w trakcie dojazdów z i do pracy. Możesz spalić do 700 kcal w ciągu godziny jazdy, a więc i pyszna drożdżówka na drugie śniadanie będzie mniejszym grzechem.

2. Dbasz o stawy, kręgosłup!

Co jest szczególnie ważne dla osób, które mają pracę o typowo biurowym charakterze. W przeciwieństwie do biegów jazda na rolkach nie obciąża stawów – co również jest niezwykle istotne.

3. Poprawiasz swoją kondycję!

No bo przecież jest to ćwiczenie aerobowe – Twoje serce będzie lepiej pracować, a Ty będziesz mieć wbrew pozorom więcej energii do tego, by zająć się po pracy czymś ciekawszym aniżeli oglądanie seriali w TV.

4. Ładniejsza pupa, zgrabniejsze nogi!

A jakże! Mięśnie nóg oraz pośladków są najbardziej zaangażowanymi z grup mięśniowych Twojego organizmu podczas jazdy. Możesz sobie tylko wyobrazić jak chętnie będziesz się chwalić swoim ciałem na urlopie, jeśli zaczniesz jeździć już dziś. Nie wyobrażaj sobie – działaj!

5. Lepsza koordynacja ruchowa

A ta wbrew pozorom jest nie tylko przydatna w różnego rodzaju dyscyplinach sportowych, ale także w życiu codziennym. Czerp garściami korzyści z tego wynikające!

6. Więcej świeżego powietrza

Nie ma nic lepszego po całym dniu spędzonym w zamkniętym pomieszczeniu pooddychać świeżym powietrzem. Chyba lepsza alternatywa aniżeli siadanie do kolejnego pudełka jakim jest samochód albo komunikacja miejska, czyż nie? A więc dotleń się!

7. Każdy może z tego skorzystać!

Dzieci mogą jechać do szkoły, rodzice do pracy, a dziadkowie – do parku czy na zakupy. Jeśli chodzi o rolki po prostu nie ma ograniczeń – jedynie ważne jest, by dobrać rolki idealnie dopasowane dla siebie.

8. Taniej i bardziej eko, a do tego – omijasz korki!

Co tutaj dużo mówić – jeżdżąc na rolkach oszczędzasz gotówkę, oszczędzasz matce ziemi nieprzyjemności i wbrew pozorom – oszczędzasz czas, bo nie musisz stać w korkach!

9. Więcej znajomych!

To prawda – z czasem zaczniesz dostrzegać pędzących po ulicach rolkarzy. Wspólna pasja to najlepszy punkt zaczepienia. A może ktoś z Twojej firmy też się skusi na tą rolkomaniakową alternatywę? Warto dać dobry przykład:)!

10. Nie dla stresu!

Odprężysz się rano i z większym zapałem przekroczysz próg biurowca, a nawet jeśli coś w pracy pójdzie nie tak – zdenerwujesz się, ktoś Cię zirytuje – rozładujesz wszelkie negatywne emocje właśnie jadąc na rolkach do domu, dzięki po przekroczeniu progu mieszkania zostawisz za sobą wszelkie nerwy i czekać Cię będzie kojący wieczór…

A potem znów poranek i znów jazda do pracy – na rolkach :)!

Komentarze