Jazda na rolkach – dobro(czynna) zabawa

Mówiąc o jeździe na rolkach, myśli się o niewinnej rozrywce, którą uwielbiają zwłaszcza młodzi ludzie. Wydaje się, że to dla nich nieco bardziej atrakcyjna forma aktywności, zastępująca zwykłe bieganie.

Laicy mogą być zaskoczeni tym, jakie korzyści płyną z regularnego uprawiania tego sportu – bo tak należy jazdę na rolkach zakwalifikować, choć rzeczywiście jest też źródłem dobrej zabawy.


Jak może pomóc przejażdżka?


Jazda na rolkach to przede wszystkim okazja do zażycia ruchu: utrzymanie się na butach wyposażonych w rząd kółeczek wymaga nie lada zręczności i posiadania mocnych mięśni. Nawet, jeśli nie dysponuje się takimi umiejętnościami i siłą na początku, regularna jazda pomaga szybko wyćwiczyć wszystkie te zdolności.

Podczas tej niewinnej, zdawałoby się, zabawy...

  • Serce zaczyna szybciej pompować krew, która dociera do wszystkich komórek ciała.
  • Mięśnie nóg, tułowia, a nawet rąk zaczynają wykonywać systematyczny wysiłek, przez co stopniowo wzmacniają się i modelują
  •  Sylwetka rolkarza z czasem nabiera gracji, a on sam staje się coraz lepiej świadom własnego ciała.

Panie może zainteresować też fakt, że jazda może przyczynić się do wygrania walki z cellulitem. Jak łatwo się domyślić, przejażdżka daje też okazję do relaksu, oderwania się od stresów dnia codziennego, a im większą sprawia przyjemność, tym więcej hormonów szczęścia uwalnia się w układzie hormonalnym.

Po pewnym czasie praktykowania jazdy na rolkach można zauważyć że ciało jest bardziej wytrzymałe na wysiłek i jest estetycznie ładniejsze, a nawet krótka rundka wpływa także zbawiennie na samopoczucie.

Komentarze