Bądź Eko na Eko rolkach!

Producenci rolek z roku na rok starają się nas zaskoczyć nowymi rozwiązaniami. Unikalne technologie i wytrzymałe materiały to nie wszystko. Jazda na rolkach kojarzy się przede wszystkim z doskonałą kondycją, zdrowiem i świetną zabawą. A co jeżeli będzie się jeszcze kojarzyć z ekologicznym trybem życia?

Już niemal w każdej dziedzinie życia można zaobserwować zmiany w kierunku ekologii - ekologiczne jedzenie, kosmetyki, dlaczego więc nie eko rolki?

Pozytywny sposób myślenia, życie bez zbędnych zanieczyszczeń, w harmonii z matką naturą. Już samo wykorzystanie rolek jako środka transportu to ekologiczne rozwiązanie dla każdego. Producenci tego typu sprzętu coraz częściej zaczynają stosować ekologiczne zastosowania już na etapie produkcji. Optymalne wykorzystanie źródeł energii, zmniejszenie ilości zanieczyszczeń, redukcja odpadów oraz przede wszystkim stosowanie odpowiednich surowców - tak powstają eko rolki.

Na pierwszy ogień idą rolki firmy Rollerblade. W najnowszej kolekcji jest kilka modeli które są wykonane z ekologicznego plastiku, który łatwo podlega procesom biodegradacji. Rolki te w 60% są wykonywane z surowców odnawialnych. Nawet opakowania rolek to tektura pozyskana z recyklingu.

"Dla jeszcze bardziej zielonej przyszłości na kółkach."

W nowym katalogu możemy znaleźć dwa modele "w zgodzie z naturą"- Rollerblade Fusion X3 oraz Rollerblade Twister 80. Poza zastosowaniem Bio plastiku, rolki są wykonane z wysoką dbałością o szczegóły i technologie, jak przystało na tego producenta. Płozy aluminiowe, but tłumiący wstrząsy, wygodny system zapięć, wytrzymałe łożyska i eko rolka - czego chcieć więcej?

Kolejny producent, który wie, że dobrze być eko to K2. Eko rolki prezentowane przez tą znaną i lubianą firmę, wcale nie odbiegają jakościowo od innych rolek tej firmy. Rolki Etu i Maia nie są jednak tak zwyczajne jakby się mogło wydawać. Wyróżnia je siedmiowarstwowa bambusowa płoza, która absorbuje wstrząsy równie dobrze jak płoza kompozytowa. Ponadto bambusowe płozy doskonale przekazują energię jaką rolkarz wkłada w odbicie. To jeszcze nie koniec ekologicznych rewelacji - but wewnętrzny jest nie tylko doskonale wyprofilowany, ale i miękki, oddychający oraz wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu. Zarówno wkładka, sznurówki, jak i haft to 100% material PET z recyklingu.

 

 

 

ETU Skate

Rolki K2 ETU

MAIA Skate

Rolki K2 MAIA


Jeżeli więc mamy okazje kupić rolki i przy okazji pomóc naszej planecie, myślę że nie ma się nad czym zastanawiać - wybór jest naprawdę prosty.

 

 

Komentarze