Czym różnią się rolki męskie od damskich?

 

Producenci rolek dopiero od jakiegoś czasu postanowili do swojej oferty wprowadzić podział tego sprzętu sportowego na modele męskie i damskie. Wcześniej kobiety nie miały wyjścia i chcąc korzystać z jazdy na rolkach musiały zakładać na nogi rolki bardziej dostosowane do męskiej anatomii.

Całe szczęście – tak jak wspominaliśmy na wstępie, producenci w końcu zwrócili uwagę na różnice w budowie męskiej i damskiej stopy, a na kanwie tego powstały produkty typowo dla pań, i typowo dla panów.

Zatem czym przede wszystkim różnią się te dwie grupy produktów?

1. Zakres rozmiarów

Panie mogą wybierać w rolkach o rozmiarach buta od 36 do 42, natomiast Panowie to rozmiary od 39, do nawet 48. Jednak i takie rozwiązanie nie obyło się bez komplikacji, bowiem dzisiaj nierzadko kobiety mają rozmiar stopy większy niż 42 – takim paniom niestety póki co zostaje wyłącznie skorzystanie z oferty marek skierowanej do płci męskiej.

2. Wyprofilowanie podeszwy

To jedna z zasadniczych różnic między rolkami damskimi i męskimi, która właśnie wiąże się z anatomią. Modele rolek męskich są zdecydowanie szersze aniżeli te kobiece, gdyż panie zwykle mają węższą stopę. To najważniejsza kwestia, dzięki jej uwzględnieniu kobietom jeździ się dużo łatwiej i wygodniej, gdyż w końcu rolki są dopasowane idealnie do ich stóp.

 

3. Design

A więc chyba najbardziej oczywista różnica. Przede wszystkim kolory, wzory, detale.

Nikogo nie powinno dziwić, że oferta rolek skierowana do płci pięknej obfituje w krzykliwe kolory, przy czym dominuje tam barwa różowa, natomiast męskie wzory są bardziej stonowane – choć oczywiście nie jest to regułą, panowie również mogą znaleźć bardziej fikuśne wzory, a panie w czarnych i szarych odcieniach.

4. Waga sprzętu

Jak można się domyślić – te skierowane do wielbicielek jazdy na rolkach są nieco lżejsze od modeli dla fanów skatingu. Jednak i to nie jest regułą.

 

 

Najważniejsze jest to, że dzisiaj wybór jest tak szeroki (również w naszym sklepie), że każdy bez względu na płeć czy osobiste upodobania z całą pewnością tak czy inaczej znajdzie bez problemu rolki idealne dla siebie i swoich potrzeb,

 

Komentarze