Czy rolki mogą ci uratować życie?

Jazda na rolkach to niewątpliwie ciekawa rozrywka. Jej zwolennicy i pasjonaci mogą potwierdzić, że ten typ rekreacji kryje w sobie wiele nieoczekiwanych korzyści, ale ci którzy nigdy nie mieli rolek na nogach, mogą potrzebować bardzo skutecznych argumentów, żeby zdecydować się na rozpoczęcie swojej przygody z takimi przejażdżkami. Jak więc poprowadzić taką argumentację i jak ją uporządkować? Można zaryzykować stwierdzenie, że jazda na rolkach może nas uratować na z wielu opresji – i nie ma w tym sformułowaniu zbyt wielkiej przesady.

Rolki, czyli panaceum na złe samopoczucie

Złe samopoczucie ma wiele twarzy i wiele imion. To na przykład:

  • sztywność mięśni, które zastygają w tej samej, bolesnej pozycji, podczas spędzania dnia w pracy
  • zadyszka podczas wchodzenia po schodach lub gonienia za odjeżdżającym autobusem
  • bóle pleców, które doskwierają w najmniej sprzyjających momentach
  • niezadowolenie z tego, jak wygląda nasze ciało, przez nadmiar tkanki tłuszczowej i słabe mięśnie

 To wreszcie zmęczenie, które potęguje fakt, że nie zażywamy prawdziwie relaksującego odpoczynku i wciąż przetwarzamy w głowie gonitwę myśli dotyczących codziennych zmartwień. Jak doskonale widać, złe samopoczucie to najczęściej rozmaite konsekwencje tego, że za bardzo daliśmy się opanować trybowi życia w wielkich miastach – gdzie wygody zwalniają nas z wykorzystywania wszystkich możliwości, drzemiących w naszych ciałach, a rozliczne obowiązki wciągnęły nas w kierat zajęć, które nie przestają dawać o sobie znać.

Rolki to rekreacja, która może nam się wydawać odpowiednia dla dzieci i młodzieży – kojarzy się bowiem z zabawą, poszukiwaniem bardziej ekscytującej alternatywy dla klasycznych sposobów spędzania wolnego czasu. Ale jazda na rolkach to idealna riposta na wszystkie wspomniane przed chwilą dolegliwości i problemy. Wystarczy przełamać obawę przed założeniem rolek i wziąć pierwsze lekcje jazdy – by zorientować się chociażby, że przejażdżka na rolkach bardzo skutecznie pomaga zapomnieć o codziennych zgryzotach i skoncentrować myśli na samej jeździe.

Tak samo będzie i później, kiedy już wszystkie tajniki utrzymania równowagi i wykonywania konkretnych manewrów zostaną opanowane – beztroska zabawa sprawi, że wydzielą się hormony szczęścia, odganiając niewesołe myśli i pomagając się całkowicie odprężyć. Miła przejażdżka wpłynie na kluczowe dla ogólnego zdrowia samopoczucie psychiczne, ale i to nie koniec: bo systematyczna jazda wzmocni ciało, pozwalając zapomnieć o bólach i sztywności układu ruchu.

A może nie masz jeszcze swoich rolek? Na to najwyższa pora dowiedzieć się jak jakie rolki kupić.

Komentarze