Ćwiczenia odchudzające - śmigaj na rolkach i chudnij

Wiosna tuż, tuż – na pewno i Ty chcesz powrócić do formy, jak również dobrze wyglądać. Jazda na rolkach to jeden z wielu sportów, dzięki którym możesz sobie wyrobić doskonałą kondycję i postarać się o piękne ciało. Nie musisz być zawodowcem! Nawet jeżdżąc rekreacyjnie możesz z łatwością pozbyć się zbędnych kilogramów, które pewnie przybyły Ci zimową porą.

Jazda na rolkach to trening aerobowy najlepszej klasy – dzięki niej nie tylko dbamy o rozwój koordynacji ruchowej, ale też stajemy się bardziej wytrzymali i dotleniamy mięśnie. I względem psychiki jazda na rolkach jest bardzo wartościowym wsparciem, ponieważ redukuje stres, pozwala nam zregenerować siłę, nabrać energię.

Ćwiczenia aerobowe to przecież najlepszy sposób na spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej!

Propozycje „rolkowych” ćwiczeń:

Odpychanie się tylko jedną nogą

→ czyli kształtowanie mięśni wybranej części ciała, na których to spoczywa cała siła. Nie zapomnij jednak o zmianie nogi po jakimś czasie, by druga strona była równie ładna i wyćwiczona. Dzięki temu także nie dopuścić do obciążenia i kontuzji.

Przysiady podczas wolniejszej jazdy

→ bardzo fajne rozwiązanie dla osób borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Ustaw nogi obok siebie, wykonaj delikatnie przysiad, uważając by nie stracić równowagi. Wytrzymaj kilka sekund w takiej pozycji dla lepszego efektu.

Jazda na jednej nodze

→ sposób na zgrabne pośladki. Aby to zrobić podczas jazdy pochyl się nieco do przodu, odchylając jedną z nóg do tyłu i lekko unosząc ją nad ziemią. Wytrzymaj kilka sekund, wróć do jazdy na obu nogach, a następnie powtórz powyższy manewr z drugą nogą.

Wymachy w przód i tył

→ ćwiczenie na górą partię mięśni w czasie jazdy, dodatkowo możesz też wykorzystać obciążenia dla większych efektów.

 

 

Jazda na rolkach = doskonały sposób na odchudzanie i wymodelowanie sylwetki

Połącz przyjemne z pożytecznym!

Komentarze