Czy jazda na rolkach to sport dla każdego?

Jazda na rolkach to fascynująca dyscyplina sportowa, jak również bardzo przyjemny sposób spędzania wolnego czasu. Być może już od jakiegoś czasu przyglądając się rolkarzom w swojej okolicy mialeś ogromną ochotę do nich dołączyć, jednak po Twojej głowie wciąż i wciąż pląta się jedno, uporczywe pytanie: czy ja również mogę jeździć na rolkach?

Czy to faktycznie sport dla każdego?

To, co obserwujesz na co dzień wydaje się potwierdzać tezę, że wszyscy mogą cieszyć się tą aktywnością sportową. Widzisz jak z zadowoleniem śmigają na tym sprzęcie osoby w bardzo różnym wieku. Są wśród nich kobiety, ale też i mężczyźni, można zobaczyć chłopców, dziewczęta. Także i dzieci bez reszty oddają się tej przyjemności. Jedni jeżdżą lepiej, a inni nieco gorzej – ale wszystkich łączy jedno – pasja do rolek.

To, co widzisz również Cię motywuje. Jakiś czas temu obserwowana osoba dopiero co stawiała pierwsze kroki na rolkach, a już od tygodnia czy dwóch widać ogromne postępy. Dlatego Ty też możesz, a nawet powinieneś spróbować! Warto jeszcze dodać, że jeśli jesteś wyjątkowo utalentowaną osobą (choć może jeszcze nawet o tym nie wiesz) bądź świetnie sprawdzasz się w innej dyscyplinie sportowej, albo też dobra koordynacja ruchowa to Twoja smykałka, którą chwalisz się od dziecka – możesz tym bardziej liczyć na szybkie i naprawdę spektakularne postępy. Zaczniesz od pierwszych, nieporadnych kroków by już po chwili zachwycać innych i samego siebie skomplikowanymi figurami. Tak może się zacząć Twoja wielka pasja – na cale życie.

Zatem, jeśli nie należysz do osób z poniższymi schorzeniami (które są jedynymi przeciwwskazanimi do jazdy na rolkach to śmiało – już dzisiaj wybierz sprzęt dla siebie i zacznij tą sportową przygodę!

Przeciwskazania do jazdy na rolkach:

  • zaburzenia zachodwania równowagi

  • niezdolność do zachowania równowagi,

  • przebyte poważne operacje kręgosłupa

  • schorzenia ucha środkowego

  • schorzenia błędnika

Komentarze