Sport dla pań – dlaczego warto zdecydować się na rolki damskie?

W zdecydowanej większości przypadków, kobiety przybierają inny model ćwiczeń niż mężczyźni, skupiając się na nieco odmiennych aspektach rozwoju fizycznego. Nie chodzi tutaj o intensywny przyrost tkanki mięśniowej lub nabieranie masy, ale o kształtowanie pożądanej, smukłej sylwetki, ogólną poprawę zdrowia i kondycji. To naturalne, że sama forma treningu także będzie się diametralnie różnić, stawiając bardziej na ćwiczenia wytrzymałościowe oraz cardio.

Czy istnieje jednak ciekawszy sposób na poprawę swojej sprawności? Okazuje się, że tak! Można połączyć przyjemne z pożytecznym, zamiast na siłownię wybierając się na rolki. Brzmi to dość niecodziennie, lecz okazuje się, że tego typu trening jest bardziej wydajny niż można się spodziewać.

Jazda na rolkach – które partie ciała są rozwijane?

Decydując się na rolki damskie, można zapewnić sobie trening nieco zbliżony do klasycznych biegów i ćwiczeń aerobowych – jednak w znacznie atrakcyjniejszym wydaniu! Rzecz jasna, w jazdę na rolkach najbardziej zaangażowane są nogi, które stanowią główną siłę napędową podczas nabierania prędkości. Regularne ćwiczenia na rolkach wysmuklają uda i podkreślają łydki, poprawiając jednocześnie ogólną sprawność fizyczną. To jednak nie wszystko! Chociaż często fakt ten ulega przeoczeniu, to rolki mają duży wpływ na rozwój mięśni głębokich brzucha, które w innych okolicznościach wymagają zazwyczaj wyspecjalizowanego treningu siłowego.

Efektywność ćwiczeń poprzez jazdę na rolkach wynika z faktu, że wiążą się one z koniecznością nieustannego balansowaniem ciałem, za co odpowiada właśnie brzuch – jego mięśnie pracują bardzo intensywnie, co znajduje odzwierciedlenie w wyraźnie widocznych efektach. Co więcej, rutynowy trening rolkarza pozwala na zwiększenie objętości płuc i bardziej wydajną wymianę gazową, co powinno być z biegiem czasu bardzo odczuwalne, nawet podczas wykonywania codziennych, niezwiązanych ze sportem czynności.

Jakie rolki damskie spiszą się najlepiej?

Aby trening był dostatecznie efektywny, nie można zapomnieć o konieczności dobrania prawidłowego wyposażenia, które nadaje się do tego typu aktywności. Standardowe, rekreacyjne rolki damskie są dostępne w dziesiątkach różnych wariantów, nie nadają się jednak do zaawansowanej jazdy, którą można wpisać w kategorię faktycznych ćwiczeń fizycznych. Aby zapewnić sobie zadowalające efekty, powinno się zainwestować w wyspecjalizowane modele agresywne bądź szybkościowe, które pozwalają na rozwijanie większych prędkości, a ich konstrukcja jest dostosowana do długotrwałej jazdy.

Komentarze