Najlepsze rolki – jakiej firmy?

 

Czy istnieje coś takiego jak najlepsze rolki? Takiego miana nie można raczej przyznać zupełnie ogólnie, biorąc pod uwagę cały, bogaty i różnorodny asortyment butów do jazdy. Z pewnością jednak można doceniać i wyróżniać konkretne modele rolek w poszczególnych kategoriach: biorąc pod uwagę jakość ich wykonania, a także to, jak cała konstrukcja pomaga w spełnianiu rekreacyjnych zamierzeń.

Modele, które zdobywają konkretne certyfikaty jakości czy też zajmują wysokie miejsca w rankingach tworzonych przez na przykład specjalistyczną prasę, automatycznie przyciągają uwagę osób, które rozważają zrobienie takich sportowych zakupów. Jednocześnie, ilość zaszczytnych tytułów i wyróżnień buduje prestiż całej marki, do której dane pary należą.

Jak wybrać te najlepsze rolki?

Trudno jest wskazać modele zasługujące na miano najlepszych, nawet gdy mowa o jakiejś kategorii. Wiele par może prezentować podobną jakość wykonania, zastosowanie ciekawych rozwiązań czy nowych technologii. Każdy ranking, stworzony na podstawie analizy wybranych cech, może spotkać się zarówno z poparciem, jak i dezaprobatą użytkowników rolek. Prawda jest bowiem taka, że najlepsze rolki to kategoria, którą może stworzyć przede wszystkim każdy użytkownik butów do jazdy. Każdy, kto zajmuje się tego rodzaju rekreacją, z pewnością jest w stanie ocenić dostępne propozycje i spośród nich wybrać tę, która najbardziej mu odpowiada – na tym zresztą polega dokonywanie zakupów w sklepie sportowym. Każdy klient wychodzi z tym sprzętem, który uzna za:

  • odpowiedni dla jego potrzeb
  • wygodny
  • dobry pod kątem estetycznym.

Półki w sklepach stacjonarnych, a zakładki w witrynach internetowych – wszystkie te miejsca są wypełnione propozycjami, jakie wysuwają swoich potencjalnym klientom producenci rolek. Wiele konkretnych zaproszeń do rozpoczęcia nauki jazdy znajdą tu amatorzy, którzy szukają swojej pierwszej pary – rolki do jazdy rekreacyjnej służą zaś modele z hamulcami, o kółkach średniej wielkości i twardości.

 

Taki sprzęt proponują amatorom skatingu marki:

Oczywiście w poszczególne modele różnią się w taki sposób, że zaufawszy raz jednej firmie, można kontynuować z nią jazdę rekreacyjną, wybierając w przyszłości kolejne pary, być może jadące nieco szybciej niż ta pierwsza.

Jednak wielu rolkarzy, którzy przeszli już kolejne etapy wtajemniczenia w arkana jazdy, lubi sięgać po nowe wyzwania – a bezpośrednio właśnie po zupełnie inne modele rolek. Zafascynowani szybką jazdą, powinni szukać w ofercie ulubionego producenta par z dużymi, twardszymi kółkami. W tej materii można pozostać wiernym marce Rollerblade czy Spokey, ale można też sięgnąć po rolki firmy Powerslide. Jeśli z kolei zamierza się zostać stałym bywalcem skateparków, trzeba już rozglądać się wśród modeli do jazdy Freestyle, wyczynowej – takie opcje można znaleźć u wszystkich wspomnianych producentów, ale również w asortymencie marki Nils. Tymczasem firma Sport Vida zaprasza do rekreacji już najmłodszych miłośników skatingu: proponując im między innymi modele regulowane.

Komentarze