Łyżworolki 2w1 – jak być gotowym na każdy sezon?

Łyżwy, rolki – dlaczego nie dwa w jednym? Większość entuzjastów tych sportów doskonale zdaje sobie sprawę, jak podobnie wygląda jazda w tych dwóch, pozornie dość odmiennych akcesoriach. To dość powszechne, aby nawet profesjonalni łyżwiarze część swojego treningu przeprowadzali na rolkach, szczególnie w sezonie letnim, gdzie dostęp do lodowisk jest bardzo ograniczony. To samo można powiedzieć o zapalonych rolkarzach, którzy zazwyczaj nie stronią od przerzucenia się na łyżwy, gdy większość z ich ulubionych ścieżek jest zasypania śniegiem.

W pewnym sensie, akcesoria te się uzupełniają – gdy nie można skorzystać z jednych, ubiera się te drugie! Poza kilkoma drobiazgami, technika jazdy na nich jest bardzo podobna – pobudza się też do pracy niemal dokładnie te same partie mięśni, dlatego przejście z rolek na łyżwy lub na odwrót nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Po co w takim razie inwestować w dwie osobne pary butów, gdy wyjątkowe łyżworolki 2w1 są na wyciągnięcie ręki? Są to bardzo interesujące akcesoria, które z pewnością okażą się nieocenionym dodatkiem do wyposażenia niejednego, sportowego zapaleńca.

Dlaczego łyżworolki 2w1 to doskonały wybór?

Łącząc swoje łyżwy oraz rolki w jedno, poręczne akcesorium, oszczędzamy sobie wielu problemów z transportem. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które duża podróżują i wyjeżdżają na obozy sportowe, gdyż nie wymagają tyle miejsca w bagażu. Poza tym, wyposażając się w łyżworolki 2w1, możemy cieszyć się o wiele większym komfortem – wystarczy jedna para butów dla obydwu sprzętów!

Kolejną, dość oczywistą zaletą tych akcesoriów jest oszczędność. Jeśli interesują nas sprzętu z górnej półki, zakup łyżew i rolek może stanowić pewien wydatek, gdyż znaczna część ceny to właśnie sam but. Kupując łyżworolki 2w1, tak naprawdę płacimy za jedno akcesorium zapewniając sobie dostęp do dwóch w praktycznie tej samej cenie!

Pozostaje jeszcze kwestia regulacji. Jak wiadomo, zarówno rolki, jak i łyżwy wymagają jak najlepszego dopasowania do stopy, dlatego znalezienie optymalnej konfiguracji może zająć chwilę. Decydując się na łyżworolki 2w1, wystarczy nam odpowiednio wyregulować jeden but, a następnie jedynie wymieniać płozę w zależności od swoich aktualnych potrzeb. Jest to bardzo wygodne i wydajne czasowo rozwiązanie! Tutaj sprawdź jak wybrać pierwsze rolki 2w1 dla dziecka: https://www.rolki.net.pl/poradnik/jak-wybrac-pierwsze-rolki-2w1-dla-swojego-dziecka/.

Czy łyżworolki 2w1 nadają się do profesjonalnej jazdy?

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o zwykłe rolki lub łyżwy a ich połączoną wersję, nie ma większych różnic pod względem konstrukcji. Pomimo tego, zazwyczaj są one stosowane przy jeździe rekreacyjnej, jako opłacalna i dość interesująca alternatywa dla standardowych egzemplarzy. Podobnie jak przy zakupie dowolnych innych sprzętów, chodzi tu przede wszystkim o jakość – w zależności od producenta, konkretny model może okazać się mniej lub bardziej funkcjonalny, niezależnie od tego, czy są to łyżworolki 2w1, czy ich zwyczajne odpowiedniki. Warto zwrócić uwagę głównie na faktyczne parametry wybranego produktu – zakres regulacji, zastosowane materiały, okres gwarancji.

 

 

Komentarze