Kask dla dziecka na rolki - nie zapomnij go kupić!

Planując sprawić swojemu dziecku niespodziankę, planując kupić mu parę rolek, zapewne spędzasz bardzo dużą ilość czasu na czytaniu o samych rolkach. Przeglądasz oferty poszczególnych producentów, zwracając uwagę na tworzywa i części składowe, porównując przy tym ceny. Zaprząta cię kwestia tego, jakie możliwości będą miały wybrane rolki: jaką prędkość będą rozwijać, czy będą bardzo zwrotne, czy będą miały dobry hamulec. Chcesz, by spodobały się twojemu dziecku także wizualnie: by zachęcały do podjęcia wyzwania pierwszych treningów, by zapraszały do regularnych przejażdżek. Uważaj, by nie umknęło ci coś bardzo istotnego – kwestia niezbędnych ochraniaczy.

jaki kask dla dziecka

Kask dla dziecka na rolki – na liście obowiązkowych zakupów

Kask to kluczowy element wyposażenia każdego rolkarza – a zwłaszcza małego. Chociaż żaden rolkarz nie powinien wybierać się na przejażdżkę bez założenia odpowiednich zabezpieczeń, każdy kto ma dzieci lub wyraźnie pamięta własne dzieciństwo, zdaje sobie świetnie sprawę z tego, że to właśnie najmłodsi znacznie szybciej zbliżają się do niebezpiecznej granicy, dzielącej uczestników zabawy od potencjalnie groźnej kraksy. Właściwe dzieciom, niespożyta energia i chęć rywalizacji, czynią z ochraniaczy i kasku niezbędne elementy ekwipunku małego rolkarza.

Kask dla dziecka na rolki (zobacz nasze kaski: https://www.rolki.net.pl/rolki-kaski/) to akcesorium, które w witrynach sklepów tradycyjnych i internetowych objawia się w naprawdę wielu postaciach. Jednak jego podstawowe właściwości przedstawiają się zawsze podobnie i następująco:

  • ma aerodynamiczny kształt – co oznacza, że nie spowalnia tempa jazdy

  • posiada specjalne paski, zapinane pod brodą – odgrywają one zarówno rolę zapięcia, jak też zabezpieczenia podbródka przed bolesnym spotkaniem z gruntem lub innym elementem przestrzeni

  • jest lekki

  • jest wyposażony w otwory wentylacyjne – które dopuszczają powietrze do czubka głowy i włosów

  • często można regulować jego rozmiar – by idealnie dopasował się do rozmiarów głowy

  • posiada certyfikaty jakości, poświadczające jego skuteczność w chronieniu najdelikatniejszej i najważniejszej części ciała.

Wybierając kask, trzeba oczywiście zwrócić uwagę przede wszystkim na jego funkcjonalność i wytrzymałość. Ale żeby zakup okazał się w pełni satysfakcjonujący, trzeba zatroszczyć się także o to, co jest najważniejsze z punktu widzenia przyszłego właściciela kasku – czyli jego wygląd. Naprawdę nie warto tego lekceważyć – niezadowolenie z prezencji kasku może poskutkować buntem w postaci odmowy założenia go. Lepiej więc, by kwestia nadruku na kasku podlegała wcześniejszym konsultacjom. Oczywiście nie można zapomnieć również o doborze odpowiednich ochraniaczy (czytaj tutaj: https://www.rolki.net.pl/bezpieczenstwo-przede-wszystkim-czyli-wybieramy-ochraniacze-do-jazdy-na-rolkach/)

Jak dobrać odpowiedni rozmiar kasku dla dziecka?

Aby kask spełniał należycie swoją rolę - musi perfekcyjnie przylegać do głowy dziecka. Jeśli zbyt mocno uciska bądź pozostawia zbyt dużo luzu nie można uznać go za odpowiedni. Producenci całe szczęście jednak wychodzą naprzeciw potrzebom Klientów dostarczając im modele kasków z możliwością regulacji - to daje nawet kilkanaście centymetrów wariacji w obwodzie.

Zmierzenie obwodu głowy dziecka i porównanie go z wielkością kasku jest pierwszorzędnym kryterium dobrania odpowiedniego modelu.

W jaki sposób prawidłowo zmierzyć obwód? Należy owinąć centymetr wokół dziecka powyżej linii brwi - równocześnie upewniając się, że miarka nie jest zbyt luźna bądź za bardzo napięta. Tak otrzymany wynik wystarczy porównać z obwodem kasku - u nas widocznym w każdym opisie produktu.

 

 

Pssst...! Chcesz komuś kupić kask w prezencie?

Nie proś o zmierzenie obwodu głowy, ale zrób tej osobie miłą niespodziankę pobierając wymiary z wnętrza czapki! Dodatkową wskazówką jest fakt, iż kobiety zwykle mają obwód w zakresie od 54-56 centymetrów, natomiast mężczyźni 58 cm.

Komentarze