Chcesz jeździć naprawdę dynamicznie? Wypróbuj te ćwiczenia!

Każdy skejter chce być lepszy i lepszy w jeździe na rolkach – dla siebie i po to, by zaimponować innym.

Nie zawsze jednak wiemy dokąd zmierzać, co poprawić, na czym się skupić, by wejść na wyższy poziom jazdy.

Jednym z obszarów, którym powinniśmy poświęcać szczególną uwagę podnosząc swoje umiejętności skatingowe jest (albo przynajmniej być powinna) dynamika jazdy.

Co to znaczy jeździć dynamicznie?

To nic innego jak jeździć płynnie i to po różnorodnych nawierzchniach. Jazda dynamiczna to także umiejętność sprawnego pokonywania przeszkód różnego rodzaju, co właściwie ma związek właśnie z tą płynnością jazdy. Pierwszą zasadą, która każdemu z nas pomoże jeździć bardziej dynamicznie jest taka, by…. Jeździć! Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka to najlepszy sposób na to, by faktycznie każdego dnia móc się pochwalić lepszą techniką jazdy. Oprócz tego możemy poprzez bardziej ukierunkowane ćwiczenia wpłynąć na poprawę swojej dynamiki jazdy, na którą to składają się:

  • koordynacja ruchowa
  • zdolność utrzymywania równowagi
  • elastyczność ciała

Jak zatem usprawnić w tych obszarach swoją technikę jazdy?

Oto kilka bardzo prostych ćwiczeń. Zacznijmy od przysiadów. Wykonując przysiady na rolkach w największym stopniu będziesz mógł poprawić zdolność utrzymywania równowagi. Tradycyjne przysiady również pomogą – nadają się idealnie na ćwiczenie rozciągające w ramach rozgrzewki.

Kolejnym pomysłem jest tzw ciasny skręt. By zrobić go prawidłowo wysuń nogę wewnętrzną do przodu. Wykonując to ćwiczenie regularnie zapewnisz sobie lepszą pracę bioder i tułowia. Skręty na równoległych rolkach to nasza inna propozycja. By skorzystać z tego ćwiczenia jedź tak jak w slalomie, jednak nie potrzeba tutaj wcześniej ustalać żadnego toru – po prostu skup się na tym by rolki trzymały się blisko siebie, a tułów i biodra odpowiednio pracowały.

Daj nam znać o swoich postępach!

Komentarze