Rolki, hulajnogi, deskorolki – sprawdź hitowe prezenty na komunię i Dzień Dziecka!

Wielkimi krokami zbliża się pora kupowania prezentów komunijnych i tych z okazji Dnia Dziecka. Staramy się, by były dla dzieci miłą, nawet symboliczną pamiątką, a jednocześnie chcemy, by okazały się pożyteczne. Z własnego dzieciństwa pamiętamy, że po czasie komunii mieliśmy okazję po raz pierwszy wsiąść na nowy górski rower. Obecnie trendy prezentowe nieco się zmieniły, ale pomysł, by podarować dzieciom sprzęt do aktywnego wypoczynku wciąż nie traci na popularności. Co więc można wziąć pod uwagę, podejmując poszukiwania prezentu? Co zrobić, żeby wybrać dobrze i by upominek okazał się udany? W tym artykule udzielimy kilku wskazówek.

Prezenty spod znaku skatingu

Wciąż powtarzamy powiedzenie, że ruch to zdrowie – ale żeby przekonać dzieci do takiej metody spędzania wolnego czasu, trzeba sięgnąć po odpowiednie argumenty. W tej roli świetnie sprawdzą się sportowe akcesoria, które jednocześnie zapraszają do aktywnego odpoczynku i obiecują wspaniałą zabawę. Skating ma wiele twarzy, ale zawsze wypełnia te dwie misje – a ostatnimi czasy posuwa się jeszcze dalej: proponuje, że stanie się alternatywą dla pokonywania miejskich przestrzeni na piechotę. Z tych wszystkich powodów zaprzyjaźnienie się z rolkami, deskorolką czy hulajnogą to dobry pomysł – a kupując dziecku któreś z tych akcesoriów, można przyspieszyć zawiązanie tej sportowej przyjaźni.

Jazda na rolkach to jedna z tych rozrywek, które można traktować jak kompleksowy trening fizyczny – kompleksowy, ponieważ poruszanie się w butach do jazdy wymaga uruchomienia całego układu ruchu, od nóg po górne partie tułowia i ramiona. Ponadto pomaga wyćwiczyć zmysł równowagi, stopniowo i niejako przy okazji uczy poruszania się z gracją. Dla dzieci, które zimą uwielbiają jazdę na łyżwach, rolki będą sposobem na to, żeby przedłużyć skatingową rekreację na ciepłe sezony roku. Z kolei dla małych wrotkarzy para rolek będzie krokiem dalej na drodze do odkrywania własnych umiejętności, a także kolejnych sportowych wyzwań. Oczywiście rolki mogą być doskonałym prezentem także dla dziecka, które jeszcze nie spróbowało swoich sił w skatingu – ale tym większą uwagę trzeba poświęcić wyborowi tej pierwszej pary. Oczywiście należy szukać modeli rekreacyjnych, wyposażonych w miękkie kółka o niedużej średnicy – takie buty do jazdy będą poruszały się pewnie i stabilnie, z umiarkowaną prędkością. Co więcej, gdy mowa o rolkach dla dzieci, które wciąż doświadczają intensywnego wzrostu, warto decydować się przede wszystkim na modele, których buty są regulowane – takie rozwiązanie pozwala zmienić rozmiar o kilka numerów, a tym samym spędzić w tych samych rolkach więcej niż jeden sezon. Wiedząc te podstawowe rzeczy, wypada już skupić się na szukaniu konkretnych propozycji.

Kupując rolki dla dziewczynki, dobrze jest pamiętać o tym, że adresatka prezentu zwróci baczną uwagę także na estetyczną stronę swojego upominku. Na szczęście producenci stają na wysokości zadania: przykładowo, marka Nils proponuje małym skaterkom urocze, biało-niebieskie rolki, ozdobione delikatnym i gustownym, kwiatowym wzorem. Trzeba przyznać, że to znacznie ciekawszy pomysł, niż para w przewidywalnym i nieco pretensjonalnym, intensywnym odcieniu różu. Chłopcy mogą być nieco mniej skoncentrowani na tym, jak rolki wyglądają – ale to nie znaczy że wygląd sprzętu nie ma znaczenia. Tu znów wskażemy na projekt przygotowany przez markę Nils: tym razem czarne rolki do jazdy, wzbogacone o ciekawe graficzne wstawki z dominującym odcieniem jasnej zieleni.

Kupując sprzęt do skatingu dla małego adepta tej sportowej rozrywki, warto jednak pamiętać o czymś jeszcze: o tym, że dzieci lubią wciąż odkrywać nowe uroki zabawy. Z myślą o takich niespokojnych duchach, które każdego dnia mają ochotę na inne wyzwania, tworzone są modele 4w1. Podarowanie takiego prezentu to wyraz wielkiego sprytu, bo pod postacią jednych butów do jazdy sprawia się dziecku poczwórną radość. Odrobina wysiłku i rolki zmieniają swoje oblicze, stają się nawet wrotkami albo łyżwami. Strona estetyczna tego modelu jest na tyle uniwersalna, że para ucieszy zarówno dziewczynkę, jak i chłopca.

Jednak skating nie kończy się na rolkach. Emocjonującej rozrywki, a zarazem potrzebnej rekreacji dostarczyć może także deskorolka. Podczas takich zakupów trzeba oczywiście zwracać uwagę na jakość materiałów i parametry poszczególnych części: na wytrzymałość deski, rodzaj łożysk na których osadzono kółka. Ale prawdopodobnie większych dylematów przysporzy wybór wśród estetycznych propozycji. Deska może być bowiem kolorystycznie jednolita albo ozdobiona konkretnym wzorem. Ciekawą propozycją na ten sezon jest zaś podświetlana deskorolka od firmy Nils – podczas jazdy diody migają, co wygląda bardzo spektakularnie i na pewno będzie dla małego skatera powodem do dumy.

Na koniec warto wspomnieć o hulajnogach, które w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne. Kupując taki pojazd w prezencie dla dziecka, warto wybrać model z regulowaną wysokością kierownicy – to sprawi, że hulajnoga będzie służyć obdarowanemu przez dłuższy czas. Uwagę trzeba zwrócić na jakość tworzyw i wykonania oraz na obecność hamulca, ponadto warto szukać pojazdu z gumowymi rączkami, które zapewnią dobry chwyt i jednocześnie zamortyzują wstrząsy. Wszystkie te cechy posiada hulajnoga Meteor X-MAX – a dodatkowo ma duży podest, na którym łatwiej zachować równowagę. Ten sprzęt jest zgrabny i gustowny, na pewno ucieszy dziecko, które marzyło o hulajnodze.

Komentarze