Czy wiesz, ile kosztują dobre rolki?

Właściwie nie ma takiego rodzaju sportu, w który nie trzeba zainwestować. Choć oczywiście najważniejsza inwestycja to ta we własne siły, motywacje i dobre chęci, fizyczny wysiłek to jeszcze za mało, by można było uważać się za sportowca (choćby niedzielnego) konkretnej kategorii. Mniejsze lub większe akcesoria są potrzebne nawet sympatykom gimnastyki czy biegaczom. A szukanie akcesoriów, które najlepiej spełnią swoją rolę i pomogą w osiąganiu kolejnych sukcesów, to czasem dość długi proces.

Ile kosztują rolki – oto jest pytanie!

Na szczęście w dobie zakupów internetowych, gdy asortyment ważnych sieci handlowych, a nawet prywatnych punktów sprzedaży, jest dostępny online, wiele istotnych informacji można zdobyć, nie ruszając się z domu. Dzięki informacjom obecnym w Sieci można nie tylko zrobić wstępny rekonesans, ale też zorientować się, jakie opinie mają o konkretnych modelach ci, którzy już je nabyli.

Ceny rolek mogą się wahać – od kwoty 100 zł po jakąś jej wielokrotność. Ale wpływa na to nie tylko chęć zysku wszystkich pośredników, ale przede wszystkim koszt poniesiony przez producenta oraz inwencja projektantów – która czyni z poszczególnych modeli pomysły zupełnie wyjątkowe. Zanim zacznie się przeliczać kwoty, jakie jest się skłonnym przeznaczyć na parę rolek, warto sobie uświadomić, że w sklepach czekają nie tylko standardowe rolki do jazdy rekreacyjnej, ale też:

  • rolki regulowane – wyposażone w nietypowe mechanizmy i części, dzięki którym buty dostosowują się do zmieniającej się z czasem wielkości stóp

  • rolki z wymienną płozą – czyli takie, które można w łatwy i szybki sposób przemienić w łyżwy, bo płoza z kółkami to tylko jedna z pasujących do nich części

  • rolki do jazdy szybkiej lub akrobacyjnej – przystosowanie rolek do specyficznych rodzajów jazdy wymaga zastosowania innych tworzyw (zwłaszcza w przypadku kół), a często odbija się także na ich prezencji i ozdobach

  • Rolki dedykowane dzieciom lub proponowane kobietom – względy estetyczne okazują się zaskakująco ważne dla tych grup klientów; czasem estetyka również może wpływać w jakiś sposób na cenę.

To, ile kosztują rolki, zależy od wielu czynników – ale wynik kalkulacji dokonanej przez sprzedającego nie musi wcale przekładać się na faktyczną jakość danej pary. Jak w przypadku wielu innych produktów, koszt może się zwiększać na przykład na skutek tego, ze dany model został wyprodukowany przez cieszącego się prestiżem producenta. Warto wnikliwie doczytywać informacje na temat poszczególnych modeli, by upewnić się po prostu, że zapłaci się za dobre materiały i profesjonalne wykonanie.

Ile kosztują rolki w rolki.net.pl?

Regulowane rolki dziecięce można dostać w cenach zaczynających się od około 80 - 350 zł. Przykład dobrych rolek w dziecięcych w dobrej cenie to Łyżwy + rolki regulowane, dziecięce 2w1 NEO-X DUO GIRL Tempish. Tutaj jednak oprocz wysokiej jakości rolek zyskujemy również podwójne korzyści, bo jest to model 2 w 1 z łyżwami.

Jeśli chodzi o rolki bardziej specjalistyczne, jak np. freestyle - zdecydowanie warto zainwestować. Wyróżniają się one unikatowymi parametrami i właściwościami, co niestety musi mieć przełożenie na ich cenę. Za takie rolki trzeba zapłacić minimum 300 zł. U nas również można znaleźć nieco świetnych modeli jeśli chodzi o rolki freestyle (zobacz: https://www.rolki.net.pl/rolki-freestyle/) dobrych marek, prezentujących właściwy stosunek ceny do jakości.

Podobnie zasada ma się, jeśli chodzi o rolki hokejowe czy też szybkościowe. Za te dobrej jakości niestety trzeba kilkaset złotych zapłacić - ale zdecydowanie jest to dobra i długoterminowa inwestycja.

Ile kosztują dobrej jakości rolki rekreacyjne?

Jak zwykle - masz za co płacisz. Dlaczego nie warto oszczędzać? Przy zakupie pierwszych rolek początkujący osobnik może zniechęcić się do jazdy korzystając z niskiej jakości modeli. Może się to skończyć dyskomfortem, otarciami i gorzej. Natomiast, przy zakupie kolejnych - zakładamy, że ktoś już chce jeździć regularnie i intensywnie - wtedy wygoda, trwałość i przyjemność użytkowania ma jeszcze większe znaczenie. U nas plasuje się to mniej więcej w następujący sposób:

  • rolki rekreacyjne K2 - od 300 do 900 zł
  • rolki rekreacyjne Powerslide - od 400 do 700 zł
  • rolki rekreacyjne Roces - od 300 do 700 zł
  • rolki rekreacyjne Rollerblade - od 300 do 800 zł
  • rolki rekracyjne Spokey - od 200 do 300 zł
  • rolki rekracyjne Tempish - od 200 do 500 zł

Sprawdź wszystkie nasze rolki rekreacyjne tutaj, a w naszych poradnikach natomiast dowiesz się też, jakie rolki kupić. Oczywiście też można kupić modele w supermarkecie za połowę tej ceny, czy nawet mniej - ale z doświadczenia: nie warto!

 

 

Komentarze