Jesteś tutaj:

Rolki Roces

Roces - rolki stylowe i solidne, bo włoskie!

Roces należy do światowych liderów związanych z projektowaniem, jak i produkcją łyżworolek oraz łyżew. Dynamiczne osiągi, pewna wydajność oraz wyrafinowany komfort - tak w najprostszy sposób można określić korzyści, które zyskuje każdy amator skatingu stawiający na produkty Roces. Do prestiżu marki przykłada się również ich wieloletnie doświadczenie w branży sportowej, a zdobytą przez te wszystkie lata wiedzę pracownicy Roces przekładają na tworzenie sprzętu sportowego idealnie dopasowanego do potrzeb każdego wielbiciela jazdy na kółkach.

Bezpieczeństwo, niezawodność, komfort to coś, czego szukasz w rolkach? W ofercie Roces na pewno to znajdziesz!

Asport.pl oferuje największy wybór rolek, łyżworolek i akcesoriów wszystkich wiodących producentów (w tym także Roces). Wysyłka w większości produktów do 24 godzin (max 5 dni). Zapoznaj się z bogatą ofertą rolek, łyżworolek, akcesoriów - zapraszamy!

czytaj dalej ›

Rolki rekreacyjne, fitness

Rolki rekreacyjne, fitness, dla zaawansowanych VIDI Roces
Taniej o 33 %
Wysyłka: Do 24 godzin
899,00 599,99 zł

Rolki szybkościowe

Rolki szybkościowe, do jazdy szybkiej, zaawansowana jazda fitness LAB 100 Roces
Taniej o 33 %

Roces - parcie na tarcie!

Historia marki Roces rozpoczęła się w 1952 roku w małym miasteczku Montebelluna znajdującym się 50 kilometrów od Wenecji. Małżeństwo Ottorino i Lina Cavasin założyło firmę, która początkowo produkowała skórzane spacerowe obuwie oraz buty narciarskie. Ich projekty były oparte o doskonałe tradycyjne rękodzieło. Ta nisza była podstawową działalnością firmy do lat sześćdziesiątych. W latach siedemdziesiątych firma opracowała już pełną gamę butów narciarskich i obuwia trekkingowego, korzystając z nowoczesnych trendów i technologii. Dlaczego taki nagłówek? Roces po włosku oznacza tarcie!

Były to czasy, w których miasto Montebelluna stało się stolicą świata w dziedzinie obuwia sportowego. To właśnie tam zostały wykonane pierwsze rekreacyjne łyżwy z plastiku.

Jak się zaczęła miłość do rolek?

W latach 80 drugie pokolenie właścicieli Roces aktywnie uczestniczyło w pokazach narciarskich w Las Vegas. Trzy lata później, w 1981 roku, Roces wypuszcza swoją pierwszą linię rolek o nazwie PRO, zainspirowaną tym co właściciele marki zauważyli na wspomnianych pokazach. Powłoka, której wtedy użyli na rolki okazała się tak niezawodna, że nawet dzisiaj po 35 latach produkcji jest używana w projektach marki.

To była prawdziwa skatingowa rewolucja!

Zaczyna się ogólnoświatowy szał na rolki, a marka Roces rozumie drzemiący w tym potencjał, by 1 1994 roku podczas targów sportowych w Las Vegas przedstawić całemu światu pełną gamę rolek z nazwą marki Roces. Była to ogromna niespodzianka dla przemysłu (tylko nieliczni wiedzieli, że Roces był odpowiedzialny za projektowanie i produkcję pierwszych rolek dla marki Rollerblade). Później w latach 90 pojawiły się niektóre przełomowe modele – rolki dla dzieci i pierwsze rolki do jazdy, w 1996 roku dokładnie.

Nadeszło nowe tysiąclecie

Firma rozwija się dalej, otwarta na innowacje. Struktura rolek jest lepsza niż kiedykolwiek wcześniej, producent postarał się o lepszy poziom wentylacji oraz wyższy
komfort. Roces rozpoczyna swoją ekspansję na nowe kategorie: deskorolki i inne sportowe akcesoria.

W 2006 roku pojawia się kolejna wielka innowacja: nazywa się IDEA i jest to pierwsza wersja regulowanych butów narciarskich dla dzieci. Była to rewolucja pod każdym względem, od tego czasu wiele firm próbowało stworzyć coś tak skutecznego jak IDEA – propozycja od Roces. Jednak nikomu nie udało się uzyskać doskonałości tego patentu. Po tyli latach, IDEA
wciąż są uważane za najlepsze regulowane buty narciarskie na ziemi!

Roces dziś

Na kanwie sukcesów firma poszerza zakres, oferując również: łyżworolki, deskorolki, hulajnogi, ochraniacze, akcesoria i buty narciarskie. Wszystkie są sprzedawane poprzez sieć dystrybucji obejmującą więcej nić 50 krajów!

Przez ponad sześćdziesiąt lat, firma była w stanie zgrabnie łączyć tradycję i innowacje, wraz z najlepszymi dostępnymi materiałami. Była i jest to ich recepta na sukces, dzięki której my możemy cieszyć się jej efektem: rolkami łączącymi w sobie niezmiennie elegancję, dynamiczne osiągi i niezrównany komfort.